Çocukların Heyecanı

12.12.2017

885 Kişi Okumuş

0 Yorum

Çocukların Heyecanı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Salihli Sebze ve Meyve Toptancı Hali, olağan dışı bir yoğunluk yaşadı.

Kaynak ve İştirakler Dairesi Başkanlığı koordinasyonu ile Salihli Kurtuluş İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri ve Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ‘Yerli Malı Haftası’ dolayısıyla hali ziyaret etti. Yaş sebze ve meyveler hakkında esnaftan bilgiler alan öğrenciler, halci esnafının ikramları ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hediyeleriyle güzel bir gün geçirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası dolayısıyla Salihli’de ilkokul öğrencilerine yönelik olarak etkinlik düzenledi. Salihli Meyve ve Sebze Toptancı Hali’nde düzenlenen etkinliğe Kaynak ve İştirakler Daire Başkanı Halis Satılmış, Haller Şube Müdürü Ferda Türker, Kurtuluş İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri ve Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri ve okulların öğretmenleri katıldı. Öğrencilerin, yerli meyve ve sebzeleri yakından tanıdığı, halci esnafından ürünlerin üretim yeri, vücuda olan faydaları ve mevsimsel özellikleri hakkında bilgiler aldığı program, farklı etaplar halinde gerçekleşti. Reyonlarda halci esnafının ikramlarını tadan öğrenciler, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen boyama kitapları ve futbol topları için de Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU

Program hakkında bilgi veren Kaynak ve İştirakler Daire Başkanı Halis Satılmış, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üretici, tüketici ve esnafımızı memnun etmek amacıyla; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün önderliğinde neler yapabiliriz bunun düşüncesi içerisindeyiz. Yerli Malı Haftası olması sebebiyle bu yıl ilk defa böyle bir etkinlik düzenledik. Yerli Malı haftası kapsamında sadece yaş sebze ve meyve akla gelmiyor ama Daire Başkanlığımızın görevi doğrultusunda bunu yapabiliriz diye düşündük. Okuldaki çocuklarımızı hallerimize getirelim istedik. Okulların ve esnaflarımızın işbirliğinde bir araya geldik. Çocuklarımız, hem eğlendi hem de yeni şeyler öğrendi. Bundan sonraki senelerde bu uygulamayı diğer hallerimize de yayarak, sürdüreceğiz” diye konuştu.

Haberi Oylayın
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz